W6 – Meten van het eigen energieverbruik
2 mrt. 2021 - 20:00 - 21:30
Uitsluitend online
Terugblik
Paul Domen en Peter Vriezen van Duurzame SteK hebben een energiecoach-opleiding gevolgd. Zij delen graag hun kennis, en willen de bezoekers inspireren om hiermee zelf thuis aan de slag te gaan.
Het is goed om te weten hoe je energie kunt besparen, en “meten is weten”, zegt elke techneut. Maar wat moet je dan precies meten? Welke apparaten heb je daar voor nodig? En wat kun je dan met wat je meet?
Paul Domen heeft zich goed verdiept in dit onderwerp, en is ingegaan op bovenstaande vragen. Zo gaf hij een overzicht van verschillende apparatuur om het energieverbruik van de woning en de apparatuur in huis te meten, van heel simpel tot veel uitgebreider. En naast het meten van het verbruik kwam ook het monitoren van de productie van zonnepanelen aan de orde.
We hebben ook de mogelijkheid om energiemeters uit te lenen en met korting aan te bieden op de aanschaf ervan. Dit wordt gefinancierd vanuit de z.g. landelijke RRE-subsidie voor ‘kleine energiebeperkende maatregelen’.
Hieronder lees je er meer over.
Energieverbruiksmeters met korting bestellen
Dankzij een subsidie van de overheid zijn wij in staat om korting te verlenen op de aanschaf van energieverbruiksmeters. Meer informatie hierover is te vinden op onze pagina Meterbestellen
Opnames en presentatie
De presentatie is ook in powerpoint-format te verkrijgen, desgewenst met toelichtende notities. Mocht je belangstelling hebben, laat het ons dan even weten via mail.
Verduurzamen met slimme apparatuur
Wanneer je de waardes van de meetapparaten kunt uitlezen – en dat is bij een aantal goed mogelijk – ontstaan er natuurlijk veel mogelijkheden. Je komt dan in de wereld van de domotica: het slim aansturen van allerlei apparaten in je huis, van alarm tot thermostaat en van camera tot led-lampen. En dat kan ook goed ondersteunen bij het verduurzamen van je huis. We vonden daar onlangs een aardige introductie over, dat ingaat op de mogelijkheden, maar ook op de risico’s.
Ben je geïnteresseerd in een kennismaking met deze wondere wereld: dit artikel vind je hier.
Info om terug te lezen
Alles wat tijdens de presentatie aan de orde is gekomen, is in dit uitgebreide document nog na te lezen.